3 czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do obrotu kontraktami terminowymi typu „crypto perpetual futures

Inwestorzy osiągają ogromne zyski z kontraktów terminowych typu „perpetual futures“, ale istnieją trzy rodzaje ryzyka, o których należy pamiętać przed zawarciem transakcji.

Na tyle kuszące, na ile to możliwe, jest kupowanie altcoinów przy użyciu kontraktów terminowych typu „perpetual futures“, istnieje kilka Bitcoin Future ukrytych pułapek, które należy uważnie obserwować.

W ciągu ostatnich kilku lat, wiele giełd zaczęło oferować altcoinowe kontrakty terminowe notowane na Tether (USDT) i pary stabilnych monet, które w końcu stały się standardem. Zmiana ta jest wygodniejsza dla większości traderów, ale nadal stwarza poważne problemy dla tych, którzy chcą utrzymać długie pozycje otwarte przez ponad kilka tygodni.

Przed otwarciem jakiejkolwiek transakcji na giełdzie oferującej wieczyste kontrakty terminowe, inwestorzy powinni być świadomi, że silniejsze knoty mogą zatrzymać straty, inwestorzy tracą możliwość postawienia swoich altcoinów na lukratywne zyski, a zmienna stopa finansowania może znacznie zwiększyć koszty przeprowadzenia transakcji.
Dźwignia finansowa prowadzi do silniejszych knotów

Bez względu na to, jak płynny jest rynek, dźwignia finansowa będzie skutkować silniejszymi knotami. Nawet jeśli te ruchy zazwyczaj nie prowadzą do przymusowej likwidacji, może to spowodować zatrzymanie inwestorów.

Dlatego też, możliwość wystąpienia błędnych knotów jest głównym powodem, dla którego inwestorzy powinni unikać przenoszenia pozycji w kontraktach terminowych na dłuższe okresy.

Mechanizmy likwidacji kontraktów terminowych wykorzystują indeks cen składający się z wielu (regularnych) giełd spot, aby uniknąć manipulacji cenami. W ten sposób system będzie zamykał pozycje z niewystarczającą marżą tylko wtedy, gdy indeks osiągnie swoje stop.

Ether Coinbase i Binance perpetual futures

Zwróć uwagę na to, że ETH miała 326 dolarów w stosunku do Coinbase, a jednocześnie kontrakty terminowe Binance miały 302 dolary w stosunku do niższej wartości. Ta zmiana może wydawać się niewielka, ale to z pewnością spowodowało, że inwestorzy złożyli zlecenia stop.

Jest sposób, aby uniknąć takich problemów, po prostu ustawiając stop orders na Mark Price (Index) zamiast na Last Price.

Dokonanie tej prostej zmiany pozwoli uniknąć likwidacji, jeśli kontrakty terminowe typu futures odłączą się monetarnie od swojego indeksu. Dużym problemem jest to, że nie każda giełda daje taką możliwość.
Wydobycie akumulacji i płynności może przynieść lepsze wyniki.

Kupno altcoinów z wykorzystaniem kontraktów terminowych nie pozwala na wykorzystanie ich do stawiania lub pożyczania. Dla inwestorów chcących utrzymać pozycję na dłuższy okres jest to kolejny czynnik, który należy rozważyć.

Istnieje wiele platform oferujących usługi stakowania i kredytowania, w tym najwyższe scentralizowane giełdy. Niektóre z altcoins oferujących 30-dniowe kontraktowe roczne stopy zwrotu (APY), które mogą wynosić od 7% do 18%, to Polkadot (DOT), Tron (TRX), Cosmos (ATOM) i Cardano (ADA).

Zdecentralizowane (DeFi) baseny wydobywcze to kolejny sposób na generowanie dochodów poprzez posiadanie altcoins. Użytkownicy powinni uważać na ryzyko nieodłącznie związane z tym sektorem, zwłaszcza te baseny, w których występuje utrata wartości pomiędzy dwoma różnymi walutami kryptograficznymi.